12’nci Kozmetik Kongresi

/

Kaynaşlı MYO Polimer Teknolojisi Programı Öğretim Elemanı Doç.Dr. Haydar GÖKSU, Uluslararası 12’nci Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi’ne katıldı.

12’nci Kozmetik Kongresi, Kimyagerler Derneği ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortak organizasyonu ile 18-20 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi. 12’nci Kozmetik Kongresi’nin Bilim Kurulu’nda yer alması ve yapılan Bilimsel Sunumlarda Oturum Başkanlığı görevinin bulunması sebebi ile kongreye katılan Doç. Dr. Haydar GÖKSU, kongrenin hem kamu kurumuna, hem özel sektöre hem de kozmetik sektörüne adım atmakta kararsız kalan kişi ve kurumlara motivasyon kaynağı olduğunu ve katılımcıların büyük kazanımlarla kongreden ayrıldığını belirtmiştir.

Kongre, kozmetik alanında görev alan kamu kurumu ve özel sektörü bir araya getirmeyi amaçlamıştır. Kozmetik sektöründe yıllarca hizmet eden firmaların yanı sıra yeni kurulan firmalar da kongrede bir araya gelerek tecrübelerini paylaşma fırsatı buldular. Ayrıca Türkiye İlaç ve Tıbbi İlaç Kurumu (TITCK) yetkilileri de kongrede sektörle ilgili sunumlar gerçekleştirerek firma yetkililerini ve bu sektörde görev alan kamu kurumu personellerini Kozmetik ve Biyosidal ürünlerdeki Mevzuatsal Süreçler hakkında ve ürün üretimi, standardizasyonu ve başvuruları ile ilgili bilgilendirme sunumları gerçekleştirdiler.

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Cenap AŞCI, TİTCK Kurum Başkanı Doç.Dr. Tolga KARAHAN, Ticaret Bakanlığı Gümrük Genel Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda katılımcının bir araya geldiği kongrede mevzuatsal ve bilimsel sunumların ve poster sunumlarının ardından kongre sona erdi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

İlk Yardım Hayat Kurtarır

Sonraki Hikaye

Öğrencilerimizin Başarıları Destekleniyor!

Etkinlik'den en son

Saha Lojistik Misafirimizdi

Lojistik 2. Sınıf Depolama ve Dağıtım Yönetimi dersimizde misafirlerimiz vardı. Ders sorumlusu Öğr. Gör. İlyas Temel