Kauçuk Derneği’nden Polimer Teknolojisi Programı’na Destek

/

Kaynaşlı MYO Polimer Teknolojisi Programı öğrencileri ile Sentek Kauçuk Fabrika Müdürü ve Kauçuk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bora GÖREN, 15 Mart Salı günü uzaktan eğitim platformunda bir araya geldi.

Polimer Teknolojisi Programı, müfredatı gereği hem plastik hem de kauçuk sektörü ile iç içedir. Plastik ve kauçuk malzemeler ise hayatımızın her noktasındadır. En basit olarak günümüz mutfak eşyalarının pek çoğu plastik malzemelerdir. Ayrıca plastik malzemeler sadece mutfak eşyaları olarak değil elektrik-elektronik, kimya, ilaç, kozmetik, ambalaj vb. pek çok sektörde kendini göstermektedir. Kauçuk malzemeler için de benzer şeyler söylemek mümkündür. Kauçuklar özellikle otomotiv sektöründe kullanılan bir ara üründür. Kauçuk malzemeler kullanılarak araç lastikleri, kapı profilleri ve araçlardaki pek çok parça üretimi mümkündür. Kauçuk malzemelerin uzun ömürlü olması, sıcak-soğuk dayanımlarının yüksek olması ve yüksek mukavemeti gibi avantajlı özellikleri mevcuttur.

Bora Gören, Kariyer Planlama dersi kapsamında öğrencilerimize sağlamış oldukları sunum ile kauçuk sektörünü anlattı. Kauçuk kavramı, kauçuk üretimi, kauçukların kullanım alanları, kauçuk üretiminde kullanılan hammaddeleri, hem hammaddelerin hem de üretilen kauçukların ticari boyutunu anlattıktan sonra sektörün avantaj ve dezavantajlarından da bahsetti. Sayın Gören, bu sektörde kendi vermiş olduğu mücadeleyi öğrencilerimizle paylaştı. Ayrıca Kauçuk Derneği’nin sağlamış olduğu sertifikalı eğitimlerden de bahsederek eğitim ve sertifikalandırma konusunda öğrencilerimize mümkün olan tüm destekleri sağlayacaklarını da belirtti.

Kaynaşlı MYO Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Hüseyin Bayraktar öğrencilerimize sağlamış olduğu desteklerden dolayı Bora Gören’e teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

ADT Elastomer’den Kaynaşlı MYO’na Destek

Sonraki Hikaye

Polimer Teknolojileri ve Laboratuvar Uygulamaları

Etkinlik'den en son

Saha Lojistik Misafirimizdi

Lojistik 2. Sınıf Depolama ve Dağıtım Yönetimi dersimizde misafirlerimiz vardı. Ders sorumlusu Öğr. Gör. İlyas Temel