Polimer Teknolojileri ve Laboratuvar Uygulamaları

/

Kaynaşlı MYO Polimer Teknolojisi Programı 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında ilk öğrencileri ile eğitim hayatına adımını atmıştır.

Güz Dönemini mevcut öğrencileri ile başarı ile tamamlayan Polimer Teknolojisi Programı, yoğun ders dönemine devam etmektedir. Program, polimer endüstrisine yetişmiş eleman kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla teorik derslerin yanı sıra öğrenilen bilgilerin uygulamaya aktarılması esastır ve öğretim süreçlerinde laboratuvar derslerine de ağırlık verilmektedir.

Polimer Teknolojisi Programı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Haydar GÖKSU, “Polimer Teknolojileri pratik etmeyi amaçlayan bir alandır. Ancak öncelikle temel bilgilerin kazanımı önemlidir. Teorik derslerde öğrenilen bilgilerin kalıcılığının arttırılması o bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesi ile mümkündür. Yüksekokulumuzda bulunan laboratuvar alt yapısı kullanılarak bu hedefi en üst düzeyde tutmakla birlikte bölgedeki firmalarla olan iletişimlerimiz sayesinde de eksik kalan kısımlarımızı tamamlamaktayız. Bu amaçla gerek üniversitemizdeki gerekse firmalardaki laboratuvar alt yapıları kullanılarak öğrencilerimizin en üst düzeyde eğitim almaları amaçlanmaktadır.” diyerek düşüncelerini dile getirmiştir.

Kaynaşlı MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin BAYRAKTAR ise “Polimer Teknolojisi Programı ilimize, bölgemize hatta ülkeye hizmet eden bir programdır. Polimer Endüstrisi; kozmetik, otomotiv, enerji, beyaz eşya, inşaat, tekstil, ilaç ve boya endüstrisi gibi pek çok sektörle bağlantılı olan bir alandır. Bu nedenle sektöre kaliteli eleman yetiştirmek zorundayız. Özellikle son yıllarda ülke hedeflerimizin de içinde yer aldığı dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak ve ülke içi üretimleri en üst düzeye çıkarabilmek için Polimer Teknolojilerine önem vermemiz gerekmektedir.” diyerek sözlerini tamamlamıştır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Kauçuk Derneği’nden Polimer Teknolojisi Programı’na Destek

Sonraki Hikaye

Mezun-Öğrenci Buluşması

Etkinlik'den en son

Saha Lojistik Misafirimizdi

Lojistik 2. Sınıf Depolama ve Dağıtım Yönetimi dersimizde misafirlerimiz vardı. Ders sorumlusu Öğr. Gör. İlyas Temel